Doğal yollardan genç ve güzel olmak hepimizin arzusudur.  Tıp dünyasının en çok ilgi gösterdiği alanların başında da “doku mühendisliği”  yani gençlik ve güzelliğe yönelik çalışmalar yer alır.
Bedenimizin biyolojik bir saati vardır ve yüzümüz geçen zamanın etkilerini yansıtır. Yaşımız ilerledikçe görüntümüz değişir, cildimiz yıpranır eski pürüzsüzlüğünü kaybeder.
Bunun sebebi yer çekimi, ciltteki kolajen sentezinin yavaşlaması hücre yenilenmesinin gençliğe göre yavaşlamasıdır.
Sonucunda cilt nemini kaybeder elastikiyet azalır alın çizgileri kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu yaşlanma etkilerini kalıcı olarak tamamen gidermek mümkün değildir ama geçici bir süreliğine kurtulmak ve yeniden daha genç görünmek gençlik aşısı ile mümkündür. 

Gençlik Aşısı Nedir?

Vücudun yaşlanmaya bağlı olarak azalan ya da üretilemeyen ihtiyacı olan mineral, protein ve diğer maddelerin bir kokteyl olarak hazırlanıp ihtiyacımız olan bölgelere enjekte edilmesidir.
Bu işlem sonucunda vücut kaybettiği maddeleri geri kazanır ve cilt kendini verilen madde miktarına bağlı olarak 1 yıl – 4 yıl gibi sürelerle genç bir görünüm kazanır bu sürenin sonunda yaşlanma belirtileri yavaş yavaş tekrar ortaya çıkmaya başlar. Seansları tekrar etmek mümkündür.

Gençlik Aşısında Nasıl Etki Eder?

Etken maddesi hyalüronik asidin saf halidir. Bu madde dolgu özelliğinin yanı sıra cilde canlılık, parlaklık kazandırır. Cildin onarım sürecine girmesini sağlar. 3 seans şeklinde uygulanmalıdır. İlk seansdan sonra 15.günde 2. Seans ve 1 hafta sonra 3. Seans uygulaması yapılmalıdır.

Gençlik Aşısı hangi tedavilerle yapılmalıdır?

Gençlik aşısı, prp ile leke tedavisi birlikte uygulanmalıdır. Bu sayede lekelerden kurtulurken aynı zamanda kırışıklılardan, mat cilt görüntüsünden de kurtulabilirsiniz. Bu iki işlem birbirini tamamlar.

Gençlik Aşısı Merak Edilenler?

  • İşlem anestezi etkili krem eşliğinde hafif bir uyuşma sağlanarak cilt altına mikro enjeksiyonlarla yapılır.
  • Ajerjik reaksiyon göstermez. Prp ile birlikte yapıldığında kendi hücrenizi vücut tanır doğal bir işlemdir.
  • Kalıcılığı 1-4 yıl arasında kişiden kişiye değişir. Bu kalıcılık süresi gençlik tedavileri için oldukça yüksektir.

Gençlik Aşısı Hangi Amaçlarla Kullanılır?

  • Yüzümüz ve ellerimizdeki kırışıkların tedavisinde
  • Sivilce iz ve lekelerinin tedavisinde
  • Yanık ve yara izlerinin azaltılmasında
  • Güneşe bağlı cilt lekelerinin tedavisinde

BİZ SİZİ ARAYALIM