Cilt lekeleri nasıl oluşur

Güneş ışınları, soğuk hava, sigara kullanımı, kadınlar için doğum süreci, yaşlanma ve kullandığımız ilaçlar gibi bir çok çevresel faktörlere bağlı olarak cildimizde özellikle de yüzümüzde lekeler oluşmasına sebep olur. Cilt lekeleri ve yaşlanma belirtileri cildin kuru ve mat bir görünüm almasıyla yüz bölgesinde memnuniyetsizlik oluşturur.

Prp ile cilt yenileme tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

Prp ile cilt tedavisi cildinde mat görünüm, yaralar, lezyonlar ve yaşlanmaya bağlı hafif kırışıklıklar başlamış, cildinin canlılığı azalmış herkese uygulanabilir. Yaygın olarak kadınlar tercih etse de erkekler içinde yapılabilir.

Prp ile cilt yenileme tedavisi nasıl yapılır?

Prp (trombositten zengin plazma) kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde, doku ve kıkırdak hasarlarının onarımın da son derece başarılı sonuçlar verdiği gibi cilt lekelerini, hafif kırışıkları, yaşlanma belirtilerini gidermek, cilde canlılık kazandırmak ve cildi yenilemek içinde uyguluyoruz. İşlemin yapılışı sizden alınan 10-15 cc lik kan Prp kiti ile birlikte ortalama 15 dk santrifüj işleminden geçirilir. Santrifüj sırasında kandaki kırmızı ve bizim için gereksiz kısım Prp tüpünün altına çökerken büyüme faktörleri, sitokinler tüpün üst kısmında yoğunlaşır. Enjektör aracılığıyla bu trombositler alınıp hastanın cildinin hemen altına lekelerin yoğun bulunduğu kısımlara küçük miktarlar da enjekte edilir. İşlemden 15 dk sonra sitokinler, büyüme faktörleri aktif olur ve cildin onarım sürecini başlatır. Onarım sürecini tetikledikten sonra vücut kök hücrelerini de uyarılan bölgeye göndererek onarıma destek olur. Prp ile cilt lekeleri, kırışıklıklar yaşlanma belirtileri azalır, ilk gözle görülür sonuçlar 4-5 gün sonra farkedilmeye başlanır.

Prp kaç seans uygulanır?

Prp tedavisi ilk uygulandığında 3 seans yapılması önerilir. Seanslar arası süreç minimum 5 gün, maksimum 21 gün olmalıdır bu zaman periyodunun en önemli amacı Prp tedavi seanslarını vücudumuzda 21 gün aralıklarla gerçekleşen hücre yenilenmesi dönemi içerisinde gerçekleştirerek prp tedavisinden alabileceğiniz şifayı maksimum seviyeye çıkarmaktır.

Prp ile cilt tedavileri en yüksek etkiyi 5 – 21 gün aralıklarla 3 kez tekrar edildiğinde gösterir.

Önerilen prp seans sayısı maksimum etkiyi almak içindir ama zorunlu değildir. Her prp tedavi seansı cildinizi yenileyecek mat görünümü azaltacak ışıltılı bir cilt dokusu oluşmasına yardımcı olacaktır.

Prp ile cilt tedavisinin başarısı kişiden kişiye farklılık gösterir bunun sebebi prp tedavisi hastanın kendisi için kendi kanından biyolojik onarımını ( doku iyileşmesi) başlatır her insanın yaşı, genetik yapısı vs farklı olduğundan dolayı vücudunun iyileştirici gücü ve tedaviye olan ihtiyacı da farklıdır. Her hasta prp ile cilt tedavisinden olumlu ama farklı düzeyde sonuç alır.

Prp sık sorulan sorular

 1. Prp’nin cilt için yan etkisi var mı, alerjik bir sorun yaşar mıyım?
  Cevap: Prp işlemi kendi kanınızdaki trombositlerden yapılır ve sizin kanınız olduğu için hiçbir yan etki ve ya alerji riski yoktur. Son derece güvenli bir tedavidir.
 2. Prp ile Kaç seans da lekelerimden kurtulabilirim?
  Cevap: Cildinizdeki mat görünüm ve yenilenme ihtiyacına bağlı olarak 1 - 3 seans arasında uygulanması gerekebilir. Tek seans bile gözle görülür bir iyileşme sağlayacaktır.
 3. Anestezi alacak mıyım? İşlem sırasında çok ağrım olur mu?
  Cevap: Prp işlemi için anestezi uygulanmıyor, soğutucu spreyler uygulayarak enjeksiyon işleminizi normalden daha acısız gerçekleştiriyoruz.
 4. Yara oluşur mu? Pansuman gerekecek mi?
  Cevap: Prp işleminden sonra hafif kızarıklar oluşabilir ama herhangi bir açılma kanama olmaz, pansuman gerekmeyecektir işlem sonrası normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Prp ile cilt yenileme tedavisi 2018 fiyatları

Yasalar gereği web sitemizden fiyat bilgisi veremiyoruz. İşlem fiyatı kullanılacak kit sayısına, uygulanacak seans sayısına bağlı olarak size özel belirlenir. Prp hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için bizi arayabilirsiniz.


BİZ SİZİ ARAYALIM