Terleme Tedavisi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte terleme sorunu iş ve sosyal hayatımızda oldukça olumsuz bir durum oluşturabiliyor. Terleme sorunu olan kişiler de mevsim çok fark etmese de yaz aylarında sıcaklıkların çok artmasıyla terleme sorunu daha olumsuz bir hal alır.

Özellikle yaz aylarında terleme vücudumuzdan kötü bir koku yayılmasına neden olur ve sosyal hayatımızda sorunlar yaşarız. Yaz boyunca terleme sorunu yaşamamak için koltuk altı terleme tedavisi yaptırarak terleme sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Neden terleriz?

Terleme doğal bir vücut reaksiyonudur. Hepimizin ter bezleri vardır ve vücut ısımızı dengelemek için ter bezlerimiz çalışarak ısıyı dengelemek için kullandığı suyu dışarı atar. Terleme ayrıca stres, utanma ve çeşitli hastalıklar sırasında da olur.

Terleme ne zaman sorundur?

Bazı kişiler normalden fazla terler. Koltuk altı bölgesindeki bu olay kıyafetlerde kötü bir görüntüye yol açar. Beraberinde kötü koku ortaya çıkar. Ortam ısısı normal iken belirgin bir terleme yaşanıyorsa bu aşırı terleme olarak tanımlanır ve kişi bu durumdan kurtulmak için bir tedavi yaptırmalıdır.

Terleme sorunu için neler yapılabilir?

Hepimiz terleriz ve bu durumu terleme ve koku önleyici kremler, deodorantlar ve özel solüsyonlar kullanarak atlatabiliriz. Çoğu kişi için bu basit çözümler yeterlidir. Bu önlemlerin yetersiz kaldığı kişilerde koltuk altlarına ilaç enjeksiyonları  uygulanabilir.

Terleme tedavisi

Tek seanslık ilaç uygulaması koltuk altı bölgesindeki terleme sorununu gidermek için yeterlidir.

Terleme tedavisi etki süresi ortalama 6 – 8 ay boyunca etkili olur.  İşlem ortalama 15 – 20 dk içinde uygulanabilir. Anestezi işlemine gerek duyulmaz. Herhangi bir yan etkisi yoktur ve terleme sorunu olan her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilir.

Terleme tedavisinin etkisini göstermesi ortalama  4 – 5 gün sürer terleme sorunu önce yavaşlar ve zamanla neredeyse tamamen ortadan kaybolur.

Bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığı gibi terleme sorunu içinde oldukça etkili bir çözümdür. Etki süresi bittiğinde vücut normale döner  ve kalıcı bir etki bırakmaz. Etki süresi bittiğinde kişi dilediği zaman tekrar terleme tedavisi yaptırabilir.

Terleme tedavisi sayesinde ağrısız acısız bir şekilde 15 dk da terleme sorunuzdan kurtulabilir rahat bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz.


BİZ SİZİ ARAYALIM