Vampire Facelift Nedir?

Yakın zamanın en trend cilt gençleştirme yöntemi olarak kabul edilen “vampire facelift” artık Türkiye’de sizlerin hizmetinde.

Vampire facelist ismi tedavi içeriğinde tedaviyi yaptıran kişinin kendi kanının da kullanılmasından dolayı tercih edildi.

Vampire facelift tedavisi yaptıran kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazma (Prp), mikro iğneleme yöntemi olan dermapen tedavisi, cilt dokusunu sıkılaştıran lifting tedavisi, cilt dolgusu, vitaminler ve özel anti aging kokteyllerinin kişiye özel kombine edilerek uygulanmasıdır.

Ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini, sarkmaları, hacim kayıplarını, estetik görünümünü kaybeden yüz hatlarını onarıyor ve aynı zamanda doğal bir genç görünüm kazandırıyor.

Vampire facelift tedavisi vitamin, anti aging kokteylleri, rejenerasyon sağlayan kan hücreleri, hyalüronik asit mezoterapi ve dermapen cihazı ile tüm cilt dokusuna özenle uygulanan son derece güvenli ve yüz güldüren anti aging tedavilerinin başında geliyor.

Vampire Facelift’i Kimler Yaptırıyor?

Vampire facelift bir çok ünlü ismin vazgeçilmezi haline geldi. Tedavinin müdavimleri arasında en çok bilenenleri Kim Kardashian, Gisele Bündchen, Bar Rafaeli gibi bir çok ünlü isim var ve aralarına sürekli yeni isimler katılıyor.
Vampire Facelift Nasıl Yapılır?

Tedavi öncelikle kişinin kendinden tedavi için kan alınması ile başlıyor. Alınan kan özel santfifüj işlemlerinden geçirilerek tedavi için hazırlanıyor. Tedavinin yapılacağı bölge temizlenip steril edilerek tedavi alanı hazırlanıyor. Tedavi sırasında acı hissedilmemesi için lokal anestezi kremleri ile tedavi alanı işleme hazır oluyor. İşleme ciltteki hacim kaybı olan bölgeler için mezoterapi yöntemiyle hyalüronik asit uygulanıp, devamında vitaminler, anti aging kokteylleri ve kişinin kendi kanından elde edilen rejenerasyon sağlayan trombositleri dermapen cihazıyla tüm cilt dokusuna özenle yerleştiriliyor. Dermapen cihazı titanyum iğne uçlarıyla cildin tamamında 100.000 lerce mikro yaralama oluşturup bu yaralamaların oluştuğu tüm cilt dokusununun vitamin, anti aging kokteylleri ve trombositlerle beslenip cildin yenilenme sürecini başlatıyor.

Vampire Facelift Tedavi İçeriği Nedir?

Vampire facelift tedavisi başarılı bir çok tedavinin kişiye özel kombinasyonundan oluşur.

 • Trombositten Zengin Plazma (PRP)
 • Dermapen Tedavisi
 • Anti Aging Kokteylleri
 • Hyalüronik asit
 • Vitamin ve Mineraller
 • Mezoterapi

Vampire Facelift Etkileri Nelerdir?

 1. Hyalüronik asit ile yüzün cerrahi yöntemlere başvurmadan en estetik görünümü kazandırılır.
 2. Mezoterapi yöntemiyle vitaminler ve anti aging kokteylleri cilt altına yerleştirilir.
 3. Dermapen ve mezoterapi ile vitamin, mineral, trombosit ve anti aging kokteyllerinin cildin tamamına yayılması sağlanır.
 4. Dermapen tedavisi ile tüm ciltte kontrollü bir şekilde mikro yaralama yapılır.

Uygulama sonunda cilt vitamin, mineral, angi aging ürünleri, trombositler ve hyalüronik asit dermapen ve mezoterapi yöntemiyle cilde kazandırılmış olup devamında  trombositlerle cildin yenilenme süreci başlatılmış, cildin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı tüm ürünler cilt altına verilmiş ve dermapen ile cildin üst tabakası değiştirilip alttan taze cilt dokusunun gelmesi sağlanmış olur.

Tedavi sonucunda cilt hacim kayıplarından kurtulur. Ciltteki en üst eski katman değiştirilir. Anti aging ürünleri ve vitaminlerle cilt dokusundaki sarkmalar ve mat görünüm ortadan kalkar.

Vampire Facelift tedavisi ile daha yeni dolgun, parlak ve sıkı bir cilt elde edilir.

Vampire Facelift İşlem Süresi Ne Kadardır?

Vampire facelift tedavisinde kan alımı, cilt temizliği, lokal anestezi, mezoterapi ve dermapen aşamalarının hepsinin toplam işlem süresi 60 – 75 dk dır.

İşlemler esnasında minimal bir acı hissedilir.

Vampire Facelift Faydaları

Vampire facelift ile 1 saat içerisinde yapılır ve sağladığı etkiler aşağıdaki gibidir

 • Ciltteki hacim kayıpları giderilir.
 • Cilt rengi eşitlenir.
 • Cilt sarkmaları azaltılır.
 • Cilt eski ve ölü dokulardan temizlenir.
 • Cilt dokusunda onarım ve yenilenme başlar.
 • Yüzün estetik görüntüsü düzenlenir.
 • Yağ, siyah nokta ve lekeler temizlenir.

İlk etkileri hemen başlar ama ciltteki yenilenme ve onarım 2 ay süreyle devam eder.

 Vampire Facelift Sık Sorulan Sorular

 1. Vampire Facelift tedavisi herkes için aynı şekilde mi yapılıyor?
  Cevap: Tedavinin geneli herkes için aynıdır fakat kişiye özgü tedavi içeriğinde değişiklikler yapılabilir. İhtiyaca yönelik anti aging kokteyllerinde ve vitaminlerde değişiklikler yapıyoruz tedavi herkes için standart değildir.
 2. Vampire Facelift i kaç seans yaptırmak gerekiyor?
  Cevap: Tedavi genellikle tek seans yapılsa da ihtiyaç halinde seans tekrar edilebilir.
 1. Vampire facelift işlemi sırasında ne kadar acı oluyor?
  Cevap: İşlem lokal anestezi kremi ve lokal anestezi cihazı eşliğinde yapıldığı için minimal düzeyde bir acı hissedilir.
 2. Vampire Facelift sonrası sosyal hayatıma ne zaman dönebilirim?
  Cevap: Tedavi sonrası sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz ama cildinizde mezoterapi ve dermapen kaynaklı kızarıklık oluşan kızarıklıklar makyaj ve ye BB kremle kapatılabilecek seviyede olacaktır.

BİZ SİZİ ARAYALIM