Saç Kaybının Nedenleri

Saçlarımız fizyolojik olarak ilerleyen yaş, eksik ve düzensiz beslenme, genetik etkenler, kozmetik ürünlerinin yoğun kullanımı, stres gibi birçok nedenden dolayı zayıflar, yıpranır, güçsüzleşir ve dökülme sürecine girer saç tellerini korumak için üretilmiş birçok kozmetik ürün geliştirilse de etkili saç tedavisi azdır. Özellikle erkek bireyler dökülen saçları için saç ekimi işlemi yaptırıyor. Saç dökülmesini engellemek, saçları tellerini güçlendirmek için en etkili tedavilerden biri kök hücre ile saç tedavisidir.

Kök ile Saç Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kök hücre ile saç tedavisinin esas amacı var olan saç tellerinin dökülmesini engellemek, saç tellerini güçlendirmek, saç köklerini besleyerek yeni saç teli üremesini sağlamaktır. Eğer saçlanız ciddi oranda dökülmüş ise doğru işlem saç ekimi ile birlikte PRP uygulaması yapılması olacaktır. PRP ile saç ekimi yapılan kişiler de saç dökülmesi sorunlarına rastlamıyoruz. Kök hücre ile saç köklerini tedavi ederek daha canlı ve sağlıklı hale gelmesini, yeni saç tellerinin oluşmasını canlı ve sağlıklı saç dökülmez. Kök hücre ile saç tedavisi, incelmiş, güçsüzleşmiş saçlar da hem erkek hem kadınlar için uygulanabilir. Kaybettiğiniz saç tellerinin büyük bir kısmını geri kazanabilirsiniz. Saçlarınız dökülmüş olsa bile saç kökleriniz tedavi edildiğinde vücudunuz yeni saç üretebilir.

Kök hücre ile Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisi; kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde, doku ve kıkırdak hasarlarının onarımın da son derece başarılı sonuçlar verdiği gibi saçlarımızı güçlendirmek, dökülme sorunlarını engellemek için de yaygın olarak kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. İşlemin yapılışı sizden alınan 60-70 cc lik kemik iliği yada yağ hücresi özel kitler ve ilaçlarla santrifüj edilip hazırlanır. Santrifüj sonrasında enjektör aracılığıyla hastanın saç diplerine cildin hemen altına küçük miktarlar da enjekte edilir. İşlemden kök hücreler aktif olur ve saç tellerini, saç köklerini onarmaya başlar. Kök hücre ile saç tedavisi’nin etkilerini bir hafta gibi bir süre sonra hissetmeye başlarsınız. tam etkisini göstermesi ise yaklaşık 1 ay kadar süre geçtikten sonra olacaktır. Normal süreç bu şekilde işlese de işlemin yapıldığı kişideki saçların tedavi ihtiyacı da iyileşme sürecini etkileyen en önemli faktörlerdendir. Tedavinin en önemli amacı saç köklerindeki sorunları gidermektir. İşlem tamamen saç ekimi işleminin yerini tutmaz doğru kişilere yapıldığında etkileri yüz güldüren bir tedavidir.

Kök hücreler  tedavide nasıl etki gösterir?

Yaralanmış ya da hasar görmüş bölgeye enjekte edildikten sonra doğal görevi olan hasar onarma ve iyileştirme için bölünerek hangi tip hücre’ye ihtiyaç varsa (Kemik, kıkırdak, saç, doku vs) dönüşür ve vücudu onarım için uyarır. Vücut bu hücrelerin öncülüğünde kendini onarır. Diz bölgesine enjekte edilirse sadece kıkırdak değil tüm dizi onaracaktır. Saç derisinde ise saç köklerini onarma görevini üstlenerek iyileşme sürecini tetiklemektir.

Kök Hücreler ile hangi hastalıklar tedavi edilebilir?

  • Menisküs tedavisi
  • Diz kireçlenmesi tedavisi
  • Kalça kireçlenmesi tedavisi
  • Çapraz bağ tedavisi
  • Eklem kireçlenmesi
  • Tendon tedavisi
  • Saç dökülmesini önleme ve yeni saç oluşumu
  • Cilt gençleştirme

Kök Hücre tedavileri kimlere yapılır?

Doku hasarı, eklem rahatsızlıkları, tendon hasarı, çapraz bağ yaralanmaları, saç dökülmesi gibi sorunlar yaşayan tüm kadın ve erkek bireylere uygulanabilir.

Cerrahi yöntemler kadar başarılı olmasının yanı sıra son derece doğal bir tedavidir ve yan etkisi bulunmaz.

Kök Hücre Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle kök hücre tedavilerinde bir nevi kendi yedek parçalarımızla iyileşme imkanı buluyoruz. Kendi kök hücrelerimiz hasarlı sorunlu organlarımızın tamirini yapıyorlar bu en doğal yöntemdir.

Ağır cerrahi operasyonlara maruz kalmadan gündelik hayatımızdan, iş, aile ve sosyal hayatımızdan kopmadan hızlı bir iyileşme süreci geçirmemize olanak verir.

Kök Hücre Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Bir insanın kök hücresi herhangi bir başka insana nakledilebilir mi?

Cevap: Uygun donörlerden alınan kök hücreler uyumlu olduğu kişilere nakledilebilir. Bunlar genelde kardeşler arasında ve anneden çocuğa nakil şeklinde olmaktadır. Kardeşler arası uyum %25’tir.

2. Kök hücreler alındıktan sonra ne kadar sürede kullanılmalıdır?

Cevap: Otolog yani kişinin kendi hücreleri yıllarca saklanabilir; ama allojenik, yani başka birinden elde edilen kök hücreler hastaya hemen verilmelidir.

3. Kök hücre alınması uzun bir işlem midir?

Cevap: Hastadan kök hücre alınması kemik iliğinden 30 dk, yağ’dan alınması yaklaşık 1 saat sürmektedir.

4. Kök hücre ile Prp farkı nedir?

Cevap: Prp işlemi hazırlanması ve uygulanması kolay bir işlemdir ama Prp de alınan ve ayrıştırılan kan miktarı kök hücreye göre yaklaşık 10 kat daha azdır ve ortak yönleri Prp içerisinde de yaklaşık %1 kadar kök hücre bulunur.

Kök Hücre Saç Tedavileri 2018 Fiyatları
Yasalar gereği web sitemizden fiyat bilgisi veremiyoruz. İşlem fiyatı kök hücre’nin alınacağı bölge ve uygulanacak seans sayısına bağlı olarak belirlenir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve ya randevu almak için bizi arayabilirsiniz.


BİZ SİZİ ARAYALIM