Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç köklerinin ve saç derisinin ihtiyacı olan protein, vitamin ve minerallerin saç derisinin orta tabakasına dışardan 0,4 mm’lik ince uçlu enjektörler ile enjekte edilmesine saç mezoterapisi adı verilir.

Saç mezoterapisinin amacı dökülmeye başlamış, cansızlaşmış, incelmiş saç tellerini güçlendirmektir. Saçlarımız genetik faktörler, kozmetik ürünlerin zararları, yetersiz beslenme gibi bir çok faktörden dolayı güçsüzleşir bu sorunları yaşan kişilerin saç tedavilerine başvurması gerekir aksi takdirde saç kaybı meydana gelir.

Saç Mezoterapisi Neler İçerir?

Saç mezoterapisinde saç derisine doğal yollardan yeterince sağlanamayan saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve proteinler saç derisine enjekte edilir.

Panthenol: B5 vitaminin bir çeşididir. Likid ve renksizdir. Bazı kozmetik ürünlerinde ve özellikle kozmetik saç kremlerinde, bazı şampuanlarda bulunur. Saçı koruyan nem ve parlaklık özelliği kazandıran bir maddedir.

Pyridoxine: B6 vitaminidir. Vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir formdadır. Bütün vücudumuz kanla beslenir. Pyridoxine saç derisinde kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardım eder.

Thiamine: B1 vitaminidir. Saç kaybının alzalmasına, saç büyüme hızının yükselmesine ve saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

Biotin: B grubu vitaminler arasında yer alır. Saçların daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi hazır saç protein kokteyli ve işlemin acısız olmasına yönelik lokal anestezik ilaç ile karıştırılarak saç derisine enjektörle anestezi cihazı eşliğinde uygulanır. İşlemde minimal bir acı duyulabilir.

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Saç mezoterapisi saçları incelmiş, cansızlaşmış ve dökülmeye başlamış tüm erkek ve kadınlara yapılabilir. Daha güçlü saçlar isteyenler de dilerse mezoterapi yaptırarak saçlarının gücünü artırabilir. Saç mezoterapisi saçlara kozmetik ürünlerin sağlayamayacağı oranda olumlu etki eder.

Saç ekimi yaptırmış kişiler içinde uygundur.

Saç dökülmeye başlamadan önce incelir ve canlılığını kaybeder bu dönemde olan ve henüz dökülmesi başlamamış kişilerde önlem olarak yaptırabilir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Yapılmalıdır?

Saç mezoterapisinin önerilen seans sayısı 10 dur. Seanslar 1 hafta aralıklarla yapılır. Dökülme gibi ileri seviye şikayetlerde 10 seans öneriyoruz fakat dökülme problemi olmayan ve daha güçlü saçlar isteyenlere 2 – 3 seans saç mezoterapisi yeterli olacaktır.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

  • Saç mezoterapisinde saçın ihtiyacı olan protein, vitamin ve mineraller doğrudan saç derisine uygulanır.
  • Etkisi hemen başlar ve saçlar canlanır.
  • İşlem ortalama 15 dakika gibi kısa bir sürede yapılır çok zaman harcanmaz.
  • Etki süresi 1 yıl kadar uzun olabilir.

Saç Mezoterapisi Sıkça Sorulan Sorular?

  1. Saç Mezoterapisi, prp ile saç tedavisinin alternatifi midir?

      Cevap: Mezoterapi saç prp tedavisinin alternatifi değil destek tedavisidir. Etki olarak prp tedavisi mezoterapiden daha fazla fayda sağlar. bu iki tedavi kombine edilebilir.

  1. Saç Mezoterapisini bir kez yaptırmak yeterli midir?

      Cevap: Her mezoterapi seansı saçlarınızı güçlendirecektir ama dökülme ve cansızlığın ileri seviyede olduğu kişilerde her yıl tekrarlamak gerekebilir.

  1. Saç Mezoterapisi Acılı bir işlem midir?

      Cevap: Mezoterapi kokteylinin içeriğine lokal anestezik etkisi olan ilaçlar katılarak ve uygulama esnasında aneztezi cihazı yardımıyla hissedeceğiniz acı minimal düzeye indirgenir ama tamamen acısız değildir.

  1. Saç Mezoterapisi saçlarımdaki dökülmenin ne kadarı durur?

      Cevap: Herkesin saç dökülme süreci ve nedeni farklı olsa da saç mezoterapisi saçdaki dökülmeyi çok yüksek oranda durdurur ve mevcut saçı tedavi eder.

  1. Saç mezoterapisinin yan etkisi var mı?

      Cevap: Saç mezoterapisi vitamin, protein ve minerallerden oluşur bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.


BİZ SİZİ ARAYALIM