Saç Kaybının Nedenleri

Saçlarımız fizyolojik olarak ilerleyen yaş, eksik ve düzensiz beslenme, genetik etkenler, kozmetik ürünlerinin yoğun kullanımı, stres gibi birçok nedenden dolayı zayıflar, yıpranır, güçsüzleşir ve dökülme sürecine girer.

Saç tellerini korumak için üretilmiş bir çok kozmetik ürün geliştirilse de etkili saç tedavisi oldukça azdır.

Özellikle erkek bireyler dökülen saçları için saç ekimi işlemi yaptırıyor. Saç dökülmesini engellemek, saçları tellerini güçlendirmek için en etkili tedavi Prp ile saç tedavisidir.

Prp ile Saç Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Prp ile saç tedavisinin esas amacı var olan saç tellerinin dökülmesini engellemek, saç tellerini güçlendirmektir. Eğer saçlarınız ciddi oranda dökülmüş ise doğru işlem saç ekimi ile birlikte Prp uygulaması yapılması olacaktır. Prp ile saç ekimi yapılan kişiler de saç dökülmesi sorunlarına rastlamıyoruz. Prp saç köklerini tedavi ederek daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar, canlı ve sağlıklı saç dökülmez. Prp ile Saç tedavisi, incelmiş, güçsüzleşmiş saçlar da hem erkek hem kadınlar için uygulanabilir.

Prp ile Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Prp (trombositten zengin plazma) kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde, doku ve kıkırdak hasarlarının onarımın da son derece başarılı sonuçlar verdiği gibi saçlarımızı güçlendirmek, dökülme sorunlarını engellemek için de yaygın olarak kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. İşlemin yapılışı sizden alınan 8-10 cc lik kan Prp tüpüyle birlikte ortalama 15 dk santrifüj edilir. Santrifüj sırasında kandaki kırmızı ve bizim için gereksiz kısım Prp tüpünün altına çökerken büyüme faktörleri, sitokinler tüpün üst kısmında yoğunlaşır. Enjektör aracılığıyla bu trombositler alınıp hastanın saç diplerine cildin hemen altına küçük miktarlar da enjekte edilir. İşlemden 15 dk sonra sitokinler, büyüme faktörleri aktif olur ve saç tellerini onarmaya başlar. Prp nin etkilerini yavaş yavaş hissetmeye başlamanız ilk günlerde olur, ortalama 1 hafta sonra saçlarınızdaki iyileşmeyi hissedebilirsiniz tam etkisini göstermesi ise yaklaşık 1 ay kadar süre geçtikten sonra olacaktır. Normal süreç bu şekilde işlese de işlemin yapıldığı kişideki saçların tedavi ihtiyacı da iyileşme sürecini etkileyen en önemli faktörlerdendir.
Prp ile Saç Tedavisi Kaç seans uygulanmalıdır?

Prp tedavisi ilk uygulandığında 3 seans yapılması önerilir. Seanslar arası süreç minimum 5 gün, maksimum 21 gün olmalıdır bu zaman periyodunun en önemli amacı Prp tedavi seanslarını vücudumuzda 21 gün aralıklarla gerçekleşen hücre yenilenmesi dönemi içerisinde gerçekleştirerek prp tedavisinden alabileceğiniz şifayı maksimum seviyeye çıkarmaktır.

Prp tedavileri en yüksek etkiyi 5 – 21 gün aralıklarla 3 kez tekrar edildiğinde gösterir.

Önerilen prp seans sayısı maksimum etkiyi almak içindir ama zorunlu değildir. Her prp tedavi seansı saç dökülmenizi azaltacak, saç tellerinizi daha dolgun ve güçlü olmasını sağlayacaktır.

Prp ile saç tedavisin başarısı kişiden kişiye farklılık gösterir bunun sebebi prp tedavisi hastanın kendisi için kendi kanından biyolojik onarım ( doku iyileşmesi) başlatır her insanın yaşı, genetik yapısı vs farklı olduğundan dolayı vücudunun iyileştirici gücü de farklıdır. Her hasta prp ile saç tedavisinden olumlu ama farklı düzeyde sonuç alır.

Prp Sık Sorulan Sorular

 1. Prp ile saç tedavisinin yan etkisi var mı, alerjik bir sorun yaşar mıyım?
  Cevap: Prp işlemi kendi kanınızdaki trombositlerden yapılır ve sizin kanınız olduğu için hiçbir yan etkisi yoktur. Son derece güvenli bir tedavidir.
 2. Prp ile Saç tedavisini 3 seanstan az yaptırırsam ne olur?
  Cevap: Prp ile saç tedavisini önerilen 3 seanstan az yaptırırsanız alabileceğiniz maksimum faydayı azaltırsınız bunun dışında her hangi bir sorun yoktur.
 3. Prp ile saç tedavisi sırasında çok acı olur mu?
  Cevap: Prp işlemi için maalesef lokal anestezi uygulanamıyor, ama lokal anestezi cihazı ve soğutucu spreyler uygulayarak enjeksiyon işleminizi normalden daha acısız gerçekleştiriyoruz yine de bir miktar acı duyulur.
 4. Prp ile saç tedavisi sonrasında günlük hayatıma devam edebilir miyim?
  Cevap: Prp ile saç tedavisi işleminden sonra herhangi bir sorun yaşamadan normal hayatınıza dönebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konular tedavi sonrası size hatırlatılacaktır.

Prp ile Saç Tedavisi 2018 Fiyatları

Yasalar gereği web sitemizden fiyat bilgisi veremiyoruz. İşlem fiyatı kullanılacak Prp kitine, uygulanacak seans sayısına bağlı olarak standarttır. PRP ile saç tedavisi hakkında daha detaylı bilgi ve ya randevu almak için bizi arayabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM